avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata indemnizatie concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata indemnizatie concediu medical

Buna ziua !

Un salariat care a fost angajat cu data de 4 iunie 2018 (nu a mai lucrat in alta parte), a intrat in concediu medical incepand cu data de 30 iulie.
Beneficiaza acesta de indemnizatie de concediu medical ? Stiu ca trebuie sa aibe un stagiu minim de cotizare de 6 luni in ultimile 12 luni.

Multumesc !
Ultima modificare: Luni, 6 August 2018
kamy_nora, utilizator

Alte discuții în legătură

Demisia in sarcina MihaelaGA MihaelaGA Buna ziua, sunt insarcinata in 6 luni. S-ar putea sa fiu nevoita sa imi dau demisia. As avea urmatoarele intrebari: -mai beneficiez de concediu de maternitate ... (vezi toată discuția)
Stagiu minim cotizare pentru concedii si indemnizatii GABBI8 GABBI8 Care este nr.de zile lucrate / lucratoare pe care trebuie sa il aiba o luna stagiu minim de cotizare pentru concedii si indemnizatii? Este in regula luna ... (vezi toată discuția)
Prenatal Cristina elena92 Cristina elena92 Buna ziua, am lucrat in Uk 6 luni din iulie pana in ianuarie cand am venit in Romania si m-am angajat imediat aici. In decembrie am ramas insarcinata, pot ... (vezi toată discuția)