Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata indemnizatie concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata indemnizatie concediu medical

Buna ziua !

Un salariat care a fost angajat cu data de 4 iunie 2018 (nu a mai lucrat in alta parte), a intrat in concediu medical incepand cu data de 30 iulie.
Beneficiaza acesta de indemnizatie de concediu medical ? Stiu ca trebuie sa aibe un stagiu minim de cotizare de 6 luni in ultimile 12 luni.

Multumesc !
kamy_nora, utilizator