Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Inmatriculare auto
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Inmatriculare auto

Buna ziua, am cumparat o masina recent acu 2 saptamani, am facut contract vanzare/cumparare mi-am dat proprietarul fiscalu, am adaugat masina la fiscal am toate actele pentru a inmatricula masina mai putin talonu deoarece mi-a fost retinut de catre politia rutiera pe motiv "folie pe fata".
Am dovada de 15 zile pentru a circula sau remedia problema, am fost la rar cu problema remediata mi-au dat dovada precum ca mi-am remediat problema acum ce trebuie sa fac pentru ca vechiul proprietar imi cere 1000 ron ca sa imi scoata el talonul sau sa imi faca procura. Cum pot inscrie masina fara ai da vechiului proprietar 1000 ron.

PS: La RAR am fost si am platit o taxa de 150 ron si mi-a pus ceva pe dovada de la politist precum ca mi-am remediat problema pe care politistul rutier mi-a retinut talonul , itp valabil 06.02.2019 asigurare 28.11.2018. Am platit si amenda de 1305 ron (in 48 de ore am platit 650 ron) data de catre politistul rutier.
RazvanLinux, utilizator