avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 283 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... MERITA ROMANII DIN ROMANIA CE FAC ACUM PENTRU EI ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

MERITA ROMANII DIN ROMANIA CE FAC ACUM PENTRU EI ROMANII DIN DIASPORA?

Sunt destule voci care dezaproba aceasta actiune patriotica. De fapt pt ce sa se complice cel din diaspora cu un salar ce poate depasi si 3000 euro lunar pt cel cu unul de 300 ron care pe deasupra al mai si apostrofeaza ca vrea sa-i apere interesele ? Gen filmari pe Facebook si alte voci ce spun "Stati acolo la voi si vedeti-va de treaba voastra! "
Ultima modificare: Vineri, 10 August 2018
Catalin cata, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:43, 5 Octombrie 2018
Nu toti compatriotii nostrii beneficiaza de 3000 euro lunar
Ma refeream la unii din ei , din cei batuti si impuscati aseara de jandarmi
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 August 2018
Catalin cata, utilizator
Este greu sa accepte ceva cei ce sunt impotriva din punct de vedere conceptual ideologic mai ales ca se poate manipula foarte usor in societatea actuala.
In general, astfel de actiuni sunt aprobate de unii si dezaprobate de altii.

Si in anii 90 a fost la fel.
Daca va aduceti aminte si de Mineriada...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lngradire drept vot romani din diaspora croco_madness croco_madness Buna seara ! Locuiesc in londra si din pacate pentru tara mea nu am fost lasat sa votez cu toate ca am asteptat ore intregi la rand. Se poate da statul in ... (vezi toată discuția)
Filmata pe facebook ContSters334929 ContSters334929 am fost filmata pe facebook in timp ce faceam dragoste cun individ si ii dadusem webcam el acum ma ameninta ca pune filmele cu mine pe internet am 37 de ani ... (vezi toată discuția)
Geoana sau basescu? new_2009 new_2009 pe cine votam in turul 2? de ce?:D oare care ar fi raul cel mai mic? pentru ca sincer nu traim bine deloc, cel putin noi tinerii #-o (vezi toată discuția)