Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... MERITA ROMANII DIN ROMANIA CE FAC ACUM PENTRU EI ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

MERITA ROMANII DIN ROMANIA CE FAC ACUM PENTRU EI ROMANII DIN DIASPORA?

Sunt destule voci care dezaproba aceasta actiune patriotica. De fapt pt ce sa se complice cel din diaspora cu un salar ce poate depasi si 3000 euro lunar pt cel cu unul de 300 ron care pe deasupra al mai si apostrofeaza ca vrea sa-i apere interesele ? Gen filmari pe Facebook si alte voci ce spun "Stati acolo la voi si vedeti-va de treaba voastra! "
Catalin cata, utilizator
Nu toti compatriotii nostrii beneficiaza de 3000 euro lunar
Ma refeream la unii din ei , din cei batuti si impuscati aseara de jandarmi
Catalin cata, utilizator
Este greu sa accepte ceva cei ce sunt impotriva din punct de vedere conceptual ideologic mai ales ca se poate manipula foarte usor in societatea actuala.
In general, astfel de actiuni sunt aprobate de unii si dezaprobate de altii.

Si in anii 90 a fost la fel.
Daca va aduceti aminte si de Mineriada...