Forum Discuţii diverse Cultură generală Analiza produse
Discuție deschisă în Cultură generală

Analiza produse

Buna ziua! As vrea sa aflu daca este legal sa analizezi un produs alimentar pe internet si sa spui la final daca recomanzi sau nu folosirea acelui produs. Eventual sa ai chiar si un algoritm pe baza caruia sa decizi in ce procent este benefic sau daunator acel produs pentru organismul uman. Ar avea vreun motiv sa te dea in judecata compania respectiva daca vei spune ca produsul lor nu este sanatos in baza analizei tale?
AndreiBlaucean, utilizator
Analiza dvs. trebuie sa fie insotita de studii stiintifice si documente eliberate de laboratoare specializate.
Detinand aceste documente puteti sesiza institutiile abilitate ale statului. De ce sa va dati cu parerea pe internet ?!
In instanta, daca producatorul/ comerciantul deschide actiune impotriva dvs. va trebui sa prezentati documente, nu pareri personale.