Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Distanta minima de construire
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Distanta minima de construire

Buna ziua. Va rog sa imi spuneti care este distanta minima de construire daca terenul meu are 2 laturi care sunt vecine cu Domeniul Public. Nu este sosea sa fie necesari cei 14 sau 16 m, este doar "toloaca", zona de camp ce apartine Primariei (pasc oile).
Multumesc!
lauricafl, utilizator