Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... obtinerea avizului de auditor public intern
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

obtinerea avizului de auditor public intern

Am fost admis pentru ocuparea functiei de auditor public intern.
La inscrierea in concurs nu mi s-a soliciatat si avizul din cadrul compartimentului public de audit al ministerului respectiv. Acum cand sa ma incadreze pe post, mi s-a spus ca trebuie sa depun si acel aviz si ca nu voi fi platit pana nu-l obtin.

Intrebarea mea este daca este obligatoriu acel aviz, daca da, daca exista un termen pentru depunerea lui si care va fi situatia mea pana la obtinerea acelui aviz. Mentionez inca o data ca acest aviz, nu a fost o conditie pusa la inscrierea in concurs.

Despre ce minister este vorba?
Ministrul Agriculturii si Dezvoltarii rurale

Cornel Vasile a scris:

Despre ce minister este vorba?

Ministerul Agriculturii si Dezvoltarii Rurale.
Verificati in Normele metodologice specifice privind exercitarea activităţii de audit public intern din cadrul MADR.
Multumesc!