Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Raportare la BNR si ONCSB ,cum raportez?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Raportare la BNR si ONCSB ,cum raportez?

Initial s-a semnat in 3 iulie2018 un ctr de creditare intre sc din Romania si sc italiana pt suma de 200000 euro in data de 6 iulie 2018 se primesc cf extrasul de cont de la banca x suma de 60000 euro dar nu s-a raportat la BNR cf REG 4/2014 pt ca in data de 01aug 2018 aopare un act aditional prin care termenul de rambursare se reduce la sub un an adica 30 iunie 2019.Dar in data de 1 septembrie 2018 apare o surpriza in sensul ca un nou act aditional prelungeste rambursarea creditului pana la data de 15 ianuarie 2019.Cum raportez la BNR ? Ma poate ajuta cineva cu un raspuns pertinent? Multumesc tare mult,Angela
george-neagu, moderator