Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... FACTURA CHIRIE INTRE FIRME
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

FACTURA CHIRIE INTRE FIRME

Buna ziua,
In cazul in care o societate (din strainatate) emite o factura pentru un spatiu dat in chirie iar chiriasul (societate din Romania) o plateste, acea factura poate tine loc si de contract ?
Multumesc !
ludeea, utilizator
Poate tine loc si de contract daca este acceptata.
Intr-adevar, daca este insusita prin semnatura are valoare contractuala.

Insa este demn de mentionat ca intre profesionisti dovada unui act juridic se face prin orice mijloc proba, sens in care nu veti intampinare mari probleme sa dovediti existenta raportului juridic comercial.