Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Creșterea și vânzarea animalelor de companie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Creșterea și vânzarea animalelor de companie

Sunt interesata de cresterea si apoi comercializarea animalelor de companie, respectiv a pisicilor. Am gasit acest cod 0149 ..despre crestere, dar apoi vinzarea cum o pot face catre societati comerciale? Mentionez ca am calitate de asigurat si carte de munca la alta societate, care nu are nici o legatura cu acest domeniu. Va fi o activitate temporara, 1 singura data pr an.
Va multumesc
Comert cu animale.4776 Comert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate. Puteti infiinta PFA, II sau SRL.Pe baza de factura veti comercializa atasat chitanta/bon fiscal.