Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 infiintare SRL
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

infiintare SRL

Vreau sa deschid un magazin cu profil Comercializare produse fitosanitare , seminte , plante , pomi si alte marfuri industriale .
As vrea sa stiu ce coduri CAEN se pot alege pentru aceste activitati si daca se pot desfasura in regim de vanzare cu ridicata si cu amanuntul , societatea infiintata fiind SRL .
4621 - Comert cu ridicata al cerealelor, semintelor, furajelor si tutunului neprelucrat
4622- Comert cu ridicata al florilor si bulbilor
4776 - Comert cu amanuntul al florilor, plantelor, semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si al hranei pentru aceasta, in magazine specializate
Daca nu veti avea mai mult de 5 angajati va sfatuiesc sa infiintati o intreprindere individuala. Detalii infiintare aici:
[ link extern ]