Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Casa de Pensii mi-a refuzat 2 adeverințe,gr 1 si 2
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Casa de Pensii mi-a refuzat 2 adeverințe,gr 1 si 2

De ce Casa de Pensii îmi refuză adeverințele de vechime? Casa de Pensii nu trebuie să motiveze respingerea unui document? Sau cum aflu dacă a făcut această motivare?
Pe decizia de pensionare, la observatii, se mentioneaza motivul pentru care nu sunt luate in calcul adeverintele respective.
Da,decizia cuprinde mentiuni de la A la G. Undeva la punctul H este motivat refuzul adeverintelor.
Mulțumesc mult
Care este motivul refuzului ?
Una avea doar nr de inregistrare,fara data si cealalta nu are un nr de art,de lege trecut.
Reveniti la cei care au emis acele adeverinte .pentru a vi se elibera altele corect completate conform celor mentionate in decizie.