avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Drum comunal modernizat sau partial modernizat
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Drum comunal modernizat sau partial modernizat

Buna.
Doresc sa stiu care sunt criteriile in baza caruia un drum comunal este considerat modernizat si care partial modernizat.
Intrebarea vine ca urmare a faptului că beneficiem de un spor la salariu daca drumul este nemodernizat!
Primăria poate comunica exact ce inseamna partial modernizat?
Care este baza legală care stabilește aceste definiții?
Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Pot actiona in judecata un organ al politiei? Hriscu Răzvan Hriscu Răzvan Am avut un accident, in urma caruia pt a evita coleziunea cisternei conduse de mine cu al alt autovehicul care venea din contra sens si nu respecta banda, am ... (vezi toată discuția)
Care va fi salariul meu in 2010? serban_ana67 serban_ana67 in decembrie 2009 primeam salariu de baza de 658 lei ca functionar public intr-o primarie comunala, spor de vechime de 25%, spor dispozitiv castigat in ... (vezi toată discuția)
Drum de acces/servitute fender fender Buna ziua, Am cumparat un teren la tara pe care intentionez sa construiesc o casa. Problema principala este accesul, pentru care am tot incercat sa gasesc ... (vezi toată discuția)