avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... depunere dosar certificat handicap angajat militar
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

depunere dosar certificat handicap angajat militar

Buna ziua,
Va rog sa ma indrumati in urmatoarea problema.
Un angajat in armata la ce instituie trebuie sa depuna dosarul pentru obtinerea certificatului de handicap. Are deja decizie de diminuare a capacitatii de munca.
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Contestare decizie medicala asupra capacitatii de munca grad iii(trei) lteseleanu lteseleanu Buna ziua, sotul meu este diagnosticat de 17 ani cu scleroza multipla. Afost in campul muncii pana in iunie 2013( are o vechime in munca de 31 de ani si varsta ... (vezi toată discuția)
O persoana cu handicap gr. i poate incheia un contract de asigurare socialã cu casa de pensii? alexandru34 alexandru34 Buna ziua! Va rog sa imi acordati cateva sfaturi sau pareri la urmatoarea situatie: o persoana incadrata in gradul I de handicap ( handicap vizual ) se ... (vezi toată discuția)
Diagnostice diferite ContSters458698 ContSters458698 Buna ziua ! Ma numesc Alexandra am 30 de ani si inca de la varsta de 13 ani am fost diagnosticata cu Schizofrenie paranoida in urma careia am primit un ... (vezi toată discuția)