avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Evidenta impozitelor si taxelor locale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Evidenta impozitelor si taxelor locale

Buna ziua, Va rog sa ma ajutati unde pot gasi indicatii referitoare la "rol nominal unic", care trebuie utilizat in evidenta impozitelor si taxelor locale? Nu am gasit in Codul fiscal actual si nici in Norma metodologica. Va rog sa ma ajutati. Multumesc
Ultima modificare: Marți, 16 Octombrie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Rolul nominal unic= cod rol? Leri Leri Este Cod ROL-ul trecut in instiintarile de plata (impozite locale), rolul nominal unic? In cazul meu, instiintarea de plata de la primarie vine mereu cu 2 ... (vezi toată discuția)
Impozite si taxe mostenitori tciprian tciprian Buna ziua Am o nelamurire. Pentru o persoana care a decedat si are 3 mostenitori legali si nu s-a facut succesiunea stiu ca impozitul se plateste de catre cei ... (vezi toată discuția)
Rol fiscal primarie ptr plata impozitului pe cladiri florin.claudiu florin.claudiu Buna ziua , pana in 2013 de la primarie am primit o singura instiintare de plata ptr impozitul pe apartament respectiv aveam un singur rol fiscal la aceasta ... (vezi toată discuția)