Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Comercializare produse naturiste - CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Comercializare produse naturiste - CAEN

Buna ziua!
Am deschis de curind o intreprindere familiala, am inchiriat un spatiu comercial (la parterul unui bloc) si as dori sa deschid acolo un magazin cu produse naturiste. Va rog sa-mi spuneti daca sint coduri CAEN "speciale" pentru a putea comercializa astfel de produse si daca da, care ar fi acestea. O alta intrebare ar fi: daca as extinde putin afacerea si as vrea sa comercializez si produse BIO am nevoie de autorizatii speciale? (am auzit ceva ca ar trebui autorizatie de la Ministerul Agriculturii....). Va multumesc mult.
Depinde de produse. Cel mai bine este sa va adresati la Registrul comertului.
daca produsele naturiste sunt din clasa "farmaceutice" cod caen 4743
produsele BIO cod caen 4729...
ma puteti contacta ptr detalii: ofiice@bcrm.ro; www.bcrm.ro