Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Ridicare poprire conturi intarziata de catre BEJ
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Ridicare poprire conturi intarziata de catre BEJ

Buna ziua,

Am confirmarea angajatorului - unde au fost facute retinerile pentru poprirea pe cont (in scris) ca suma datorata a fost achitata integral inca de acum 2 luni, iar contul nu a fost deblocat - banca neprimind ridicarea popririi de la BEJ. Am trimis mail cu documentul respectiv catre acest BEJ, pe care le ignora, iar la telefon au spus ca verifica si ca revin (asta a fost saptamana trecuta). Spuneti-mi, va rog, cui ar trebui sa ma adresez in aceasta situatie (mi se pare un abuz sa tina contul blocat si nici macar sa nu raspunda la mesaje - dureaza 10 minute sa verifice un sold)? Va multumesc! Adrian Ionescu
Daniela_Y, utilizator