avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Transfer auto între pfa și srl
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Transfer auto între pfa și srl

Bună seara,
Dacă vreau să desființez PFA-ul și să transfer autoturismul încă neamortizat, de pe PFA pe SRL-ul înființat tot de mine cum trebuie procedat și ce taxe și impozite se plătesc?
Mulțumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Desfiintare pfa dupa o intrerupere a activitatii de 3 ani Parvuv Parvuv Am infiintat PFA-ul de aproape 10 ani. De 3 ani am facut cerere (si s-a aprobat ) pentru incetarea temporara a activitatii. Am platit ultimele taxe si impozite ... (vezi toată discuția)
Sunt un pfa pe norma de venit si detin un autoturism alex_mihai1124 alex_mihai1124 Buna ziua! Sunt un PFA pe norma de venit si detin un autoturism pe PFA. Autoturismul a fost luat prin credit auto in Oct 2020 iar in Oct 2023 se termina ... (vezi toată discuția)
Transformare pfa in societate RopMihaela RopMihaela Buna seara, As avea nevoie de o lamurire. As vrea sa tranform un PFA in Societate( in nume colectiv sau cu raspundere limitata). Avand in vedere ca PFA este o ... (vezi toată discuția)