avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Decontare servicii turistice
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Decontare servicii turistice

Unitatea hoteliera detine certificat de clasificare provizoriu in urma schimbarii formei de organizare. Este listat in "Structuri de cazare clasificate" in vechea forma de organizare dar emite factura sub denumirea noua. In acest caz pot beneficia de decont? Multumesc
Ultima modificare: Marți, 6 Noiembrie 2018
dmarcel, utilizator

Alte discuții în legătură

Dechiderea unui srl in domeniul turismului? radu.geanina radu.geanina Buna ziua Doresc sa ma indrumati in dechiderea unui SRL , care vreau sa functioneze in dom turismului , vreau sa inchiriez locatii pensiuni si case de locuit ... (vezi toată discuția)
Turism expertsdata expertsdata am nevoie, va rog , de ajutor in desfasurarea corecta a unei activitati hoteliere. mai exact este vorba de un hostel si nu stiu exact ce fel de evidente ... (vezi toată discuția)
Taxa hoteliera interpretari cazaremamaiaconstanta cazaremamaiaconstanta Am si eu nevoie de un sfat daca se poate. Eu pentru apartamentele ce le inchiriez in regim hotelier am urmatoarea situatie a din 2006 de cind am demarat ... (vezi toată discuția)