Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Validare acte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Validare acte

Ce se poate face dacă am o sentința civilă definitiva, prin care comisia locala este obligată sa transmită documentația de validare pentru 1 ha padure comisiei județene. Dar aceasta de un an refuza sa pună in aplicare sentința ??

Cui trebuie sa ma adresez in acest caz , pentru a fi trimise documentele pentru validare comisiei județene .

Va multumesc !
Bytusi211, utilizator
In cazul in care hotararile judecatoresti nu sunt aduse la indeplinire de buna voie, acestea vor fi puse in executare, competent fiind executorul judecatoresc.

Mai exact, trimiteti o notificare prin care le puneti in vedere sa respecte hotararea judecatoreasca (atasand respectiva hotarare legalizata), iar in caz de refuz, apelati la un executor judecatoresc.