Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Spatiul cumparat este mai mic decat ce scrie in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Spatiul cumparat este mai mic decat ce scrie in contractul de vanzare cumparare.

Buna ziua,

Am achizitionat un imobil intr-un cartier nou.
Pe contractul de vanzare-cumparare, locul de parcare aferent apartamentului este de 19 mp, dar in realitate acesta nu are nici macar 13 mp.

Ce as putea face in aceasta situatie ?

Multumesc
Buna ziua.
Eu as notifica vanzatorul in legatura cu aceasta situatie, as solicita efectuarea unei masutori in prezenta ambilor si apoi o solutie de rezolvare* din partea vanzatorului.
In notificare as mai spune si faptul ca ma voi adresa instantei daca nu raspunde in termen de X zile...
Notificarea o depuneti la sediul lui, in doua exemplare din care macar pe cea care ramane le dvs. sa fie un numar de inregistrare, sau prin posta, cu confirmare de primire.
Ionut.ion, utilizator