Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL fara angajati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL fara angajati

Sintem o societate(microintreprindere) de productie electronica, cu 3 angajati. In ianuarie toti se pensioneaza. Mai poate functiona societatea doar cu administratorul, care nu are contract de munca? Multumesc.
Da, administratorul poate sa lucreze ceea ce faceau angajatii daca se pricepe si firma sa functioneze in continuare dar va trece de la impozitul pe venitul microintreprinderii de 1% la cel de 3%.
Multumesc pentru raspuns. Imi puteti da pentru situatia asta o justificare legala?