avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratie pentru casa de marcat cu jurnal electronic
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratie pentru casa de marcat cu jurnal electronic

Buna ziua. Daca am fiscalizat casa de marcat pe 13.10.2018, moment in care s-a batut primul z cu nr 0001( cel de proba care are valoarea 1leu), dar casa de marcat nu a fost folosita pana pe 01.11.2018, ce declaratie depun pe luna octombrie? A4200 sau A4109?. Mentionez ca luna noiembrie incepe cu z0002.
Ultima modificare: Duminică, 16 Decembrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: eco21 , utilizator 12:00, 16 Decembrie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot sa fiscalizez casa de marcat pt pfa? lpralea lpralea Am o casa de marcat pe firma mea. Firma este fără activitate de 10 ani . Vreau să îmi fac un pfa. Pot sa fiscalizez acea casă de marcat pt pfa? Si cat ... (vezi toată discuția)
Am conectat casa de marcat la anaf. Popescu Stefan Catalin Popescu Stefan Catalin Buna ziua. Am conectat casa de marcat la ANAF. De cand nu mai trebuie depusa declaratia A4200? De la inceputul lunii urmatoare sau din momentul conectarii ... (vezi toată discuția)
Declaratia 4109 sau 4200 la casa de marcat bartanvanina@gmail.com bartanvanina@gmail.com Buna ziua, Am transmis catre ANAF, declaratia F4109 pentru luna 12 anul 2018 deoarece nu a fost utilizata de catre noi. A ajuns la noi in 18,01,2019. ... (vezi toată discuția)