avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Am conectat casa de marcat la ANAF.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Am conectat casa de marcat la ANAF.

Buna ziua. Am conectat casa de marcat la ANAF. De cand nu mai trebuie depusa declaratia A4200? De la inceputul lunii urmatoare sau din momentul conectarii casei de marcat la ANAF?
Ultima modificare: Miercuri, 1 Septembrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Popescu Stefan Catalin , utilizator 16:59, 1 Septembrie 2021
Din momentul conectarii. La fiecare Z , casa transmite la ANAF.
Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie a42xx date privind casele de marcat mon1981 mon1981 Buna, As doir sa stiu cum vor decurge lucrurile dupa conectarea caselor de marcat la ANAF?, contribuabilul sau persoana imputernicita va primi vreo ... (vezi toată discuția)
Declaratie pentru casa de marcat cu jurnal electronic eco21 eco21 Buna ziua. Daca am fiscalizat casa de marcat pe 13.10.2018, moment in care s-a batut primul z cu nr 0001( cel de proba care are valoarea 1leu), dar casa de ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat, ambulant sd6112 sd6112 Buna ziua, Ma puteti ajuta cu un raspuns la o intrebare, incurcata pentru mine. Pentru un PFA/II; Ce trebuie sa se faca atunci cand se presteaza servicii ... (vezi toată discuția)