Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare pe grupurile online
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare pe grupurile online

Este legal sau ilegal sa vinzi haine, accesorii etc, pe grupurile online ? Pot patii ceva persoanele care vand aceste obiecte personale?
george-neagu, moderator
Trebuie sa aveti infintat un srl cu codul caen 4791 necesar pentru comerț online (se pot adăuga și altele, în funcție de specificul activității) si apoi puteti vinde acolo si sa platii si mipozit.
george-neagu, moderator