Forum Discuţii juridice Executare silită O informație, un sfat.
Discuție deschisă în Executare silită

O informație, un sfat.

Un dosar de executare silită poate fi redeschis de către executor după ce am plătit toată suma pentru care am fost executat plus onorariul acestuia? Mai ales după ce au trecut 2 ani de la aceasta!? Așa am fost amenințat de către persoana cu care am fost în litigiu.
Nu exista o redeschidere a dosarului
Persoana respectivă a renunțat la niște pretenții și acum spune că s-a răzgândit. Mulțumesc pentru răspuns.
A renunatat doar verbal? sau aveti in scris?
A renunțat de față cu executorul. Dar nu am nici o hârtie.
Dar am toate chitanțele la banii și comisioanele plătite. Am semnat și niște hârtii de față cu executorul. Mi s-a spus că am încheiat și că au fost îndeplinite toate condițiile. Au trecut 2 ani, nu mai țin minte.
Ioanasalanschi@gmail.com, utilizator