Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cuantum indemnizatie de handicap din anul 2019
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cuantum indemnizatie de handicap din anul 2019

Care este cuantumul indemnizatiei de handicap pentru persoanele cu handicap grav, certificat nerevizuibil?
- 500 lei gradul GRAV;
- 375 lei gradul ACCENTUAT;
- 60 lei gradul MEDIU;
Mulțumesc mult!