Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim ian. 2019
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim ian. 2019

Buna ziua,
Sunt incadrat pe functia de sef departament logistica cod COR 132442 care spune ca nivelul de studii este nedefinit de COR. Am studii superioare cu diploma de licenta. Pe ce salariu minim voi fi incadrat de la 01.01.2019: 2080 lei sau 2350 lei ?
Va multumesc anticipat pentru raspuns,
Vladimir Stoiciu
2350 lei daca aveti cel putin 1 an în domeniul studiilor superioare.

2080 lei daca nu aveti cel putin 1 an în domeniul studiilor superioare.
Mulțumesc pentru răspuns. Dar..
Am mai mult de 5 ani vechime dar nu am argumentul în fața patronului, câtă vreme nivelul de studii nu este precizat în COR ? Ce i-aș putea spune ?
In fisa postului nu sunt mentionate studiile necesare ocuparii acelei functii?
Din păcate, nu se specifica. Din câte înțeleg, rămâne la aprecierea patronului, nu?
Intr-adevar, rămâne la aprecierea patronului.