avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim ian. 2019
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim ian. 2019

Buna ziua,
Sunt incadrat pe functia de sef departament logistica cod COR 132442 care spune ca nivelul de studii este nedefinit de COR. Am studii superioare cu diploma de licenta. Pe ce salariu minim voi fi incadrat de la 01.01.2019: 2080 lei sau 2350 lei ?
Va multumesc anticipat pentru raspuns,
Vladimir Stoiciu
Cel mai recent răspuns: volodea , utilizator 12:06, 22 Ianuarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
2350 lei daca aveti cel putin 1 an în domeniul studiilor superioare.

2080 lei daca nu aveti cel putin 1 an în domeniul studiilor superioare.
Mulțumesc pentru răspuns. Dar..
Am mai mult de 5 ani vechime dar nu am argumentul în fața patronului, câtă vreme nivelul de studii nu este precizat în COR ? Ce i-aș putea spune ?
In fisa postului nu sunt mentionate studiile necesare ocuparii acelei functii?
Din păcate, nu se specifica. Din câte înțeleg, rămâne la aprecierea patronului, nu?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Intr-adevar, rămâne la aprecierea patronului.

Alte discuții în legătură

Diurna și salar pe țară stefanvladimirdumitras@gmail.com stefanvladimirdumitras@gmail.com Lucrez pe comunitate șofer pe duba 3,5t în jur de 45 chiar 50 de zile. Cum ar trebui sa fiu plătit? Câți bani pt diurna și cum se procedează cu salariul ... (vezi toată discuția)
Salariul minim pentru cei încadrați pe funcții cu studii superioare e de 2.350 de lei kgkg kgkg Conform diplomei sunt inginer diplomat, profil constructii,profil Imbunatatiri funciare si dezvoltare rurala, iar din anul 2000 sunt functionar public superior ... (vezi toată discuția)
Salariu PaulaArdelean34 PaulaArdelean34 Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti. Daca directorului economic ii modific norma de munca dela 8 ore/zi la 2 ore/zi, salariu il calculez raportat la 2080 lei ... (vezi toată discuția)