Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Obligatii contractuale
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Obligatii contractuale

Buna ziua. Am o speta in care X pers. JUR. a semnat un act aditional de prelungire a unui contract de prestari servicii (internet) cu Y (tot pers. jur). Dupa 2 luni de zile Z pers jur. a absorbit pe X (X fiind Radiata de la ORC) Z deaorece este succesoreain drepturi a reziliat contractul cu Y inaite de terminarea termenul de prelungire a contractului de prest serv prelungit de X inaite de fuzine (absorbtie) Acuma Y soliita despagubirii de la Z! este vreun temei legal in acest sens ca Z sa nu plateasca despagubirii lui Y???
baloghjoe, utilizator