Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensi
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensi

Soțul meu nascut in 24 septembrie 1958 a lucrat 4si 5 luni g1 4si 2 luni gr 2 stadiul de cotizație cînd poate iesi la pensie?
Precizati:
Total stagiu de cotizare
Din ce se compune acesta
Cu 8 ani si 7 luni nu se poate descnhide drepturile la pensie.
Tot stadiul este 28 ani si care a lucrat si gr1 si gr 2

Maya seles a scris:

Soțul meu nascut in 24 septembrie 1958 a lucrat 4si 5 luni g1 4si 2 luni gr 2 stadiul de cotizație cînd poate iesi la pensie?

Maya seles, utilizator
Din datele postate rezulta-limita de varsta la 65 ani.
Va multumesc, totuși puteti să-mi spuneți de ce nu i se recunosc ani de grupa.In grupa 2 a lucrat din 1985 pînă în 1994 și 4in grupa 1 trecut in cartea de munca.

Carp Mircea a scris:

Precizati:
Total stagiu de cotizare
Din ce se compune acesta
Cu 8 ani si 7 luni nu se poate descnhide drepturile la pensie.

Va multumesc, totuși puteti să-mi spuneți de ce nu i se recunosc ani de grupa.In grupa 2 a lucrat din 1985 pînă în 1994 și 4in grupa 1 trecut in cartea de munca.

Carp Mircea a scris:

Precizati:
Total stagiu de cotizare
Din ce se compune acesta
Cu 8 ani si 7 luni nu se poate descnhide drepturile la pensie.