Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... URGENT!!!!!!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

URGENT!!!!!!

buna seara, sunt minor si am o pronlema>
CATIVA PUSTI (15-16-17 ani) Ma ameninta si am si dovezi in acest sens, am fost urmarit de ei pe strada cu scopul de a ma bate, care este solutia?
Ori vorbiti cu parintii sa le atraga atentia la parintii lor ori mergeti cu parintii la politiei sa depuneti plangere penala.
Buna seara si multumesc de raspuns! Ideea este ca am dovada amenintarilor, pe messenger, daca printez acestea si le anexez, ajuta?
Da, le printati si este posibil sa va opreasca si telefonul la politie.
Multumesc frumos!!!!!!! Voi merge maine cu mama!!!!!!
Asa sa faceti.
Politia este posibil si sa le atraga atentia...