Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract

Un contract Vodafone se poate rezilia în condițiile în care au trecut 13 zile de la semnarea lui și înapoia telefonul achiziționat cu prelungirea contractului pe încă doi ani și un abonament nou de care nu am fost informata și pentru care plătesc 1o Euro și 7 Euro rata la telefon deși mi s-a spus ca telefonul este gratis?
Greu de crezut ca Vodafone va accepta, in caz contrar apelati cu incredere la instanta, sunt multe spete rezolvate favorabil in acest tip de cauze. Mult succes!
Dacă renunț la numerele de telefoane și nu mai plătesc nimic și îmi fac contract la Orange, ce probleme pot avea?
Sa ajungeti sa fiti executata silita pt intreaba datorie ce e compusa din valoare telefon, abonamente, penalitati cheltuieli de judecata , de executare..
Rezolvati problema, nu o lasati asa.
De spus, vi s-a spus, doar ca nu ati inteles ce vi s-a spus si mai ales, ce ati semnat.