Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar penal rutiera
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar penal rutiera

Bună ziua, numele meu este : YAZICI ZEKI BARIS!
În anul 2018 am fost prins la volan conducând un autoturism asta în timp ce aveam permisul de conducere suspendat!
În numele meu mi s-a deschis un dosar penal sub săvârșirea infracțiunii de conducerea unui autovehicul în perioada suspendării permisului!!
Domnul de la cercetări penale a mers pe varianta simplificată la parchet și a depus dosarul la procuror cu propunerea de clasare a dosarului la data de 15/01/2019!
Întrebarea mea este, cât timp durează pana ce primesc soluția de la procuror acasă?? A trecut deja o luna și 11 zile! Ma poate ajuta cineva va rog? Mulțumesc anticipat! :)
Nu va poate nimeni preciza un anumit termen. Mai asteptati o perioada dupa care depuneti cerere urgentare solutionare.
Da, asa recomand si eu sa procedati.
Mai așteptați si nu va grăbiți.