Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... La volan cu permisul suspendat !!!
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

La volan cu permisul suspendat !!!

salutare..am fost prins la volan cand am avut permisul suspendat..vreau sa stiu si eu in cat timp se termina procesul sau cat dureaza pana la finalizarea faptei?? M-au prins in 2019 octombrie iar de 2 saptamani mai precis de la 1 martie 2020 dosarul a ajuns la parchet..cat mai dureaza pana ajung in instanta ?
depinde de procuror! poate dura si un an!
De ce este dosarul la Parchet? Ce calitate aveti in dosar? este plecat cu propunere?
Da dosarul este la parchet ..am calitate de inculpat..ancheta sa finalizat astept sa ma cheme in instanta..si nu stiu cat o sa mai dureze pana cand se va termina tot balamucul aceste :(
O sa dureze ceva...
multumesc frumos