Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Telemunca din strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Telemunca din strainatate

Se poate încheia un contract inidividual de munca in regim de telemunca între o persoana juridică cu sediul social in Ro și o persoana fizica care lucrează din SUA?
Multumesc
Da, se poate intrucat legea nu face nicio distinctie cu privire la domiciliul angajatului.
In aceste conditii, este nevoie de formular A1?
cum se realizeaza efectiv instruirea SSM?

Multumesc