Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Cum se procedeaza cu semnatul carnetelor de ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Cum se procedeaza cu semnatul carnetelor de securitatea muncii ...

Cum se procedeaza cu semnatul carnetelor de securitatea muncii pentru cei care lucreaza in regim de telemunca ? Exista o alternativa legala ? "Semnatura electronica" oficiala nu detin. Sunt mereu rugat sa semnez (carnet "albastru+rosu")
Va trebui sa sa va deplasați la sediul angajatorului
Mai nou exista si varianta de a avea o fisa de protectia muncii ( SSM-carnetelul albastru) digitala, nu doar pe hartie*, dar pentru asta trebuiesc cateva modificari in Regulamentul intern, obtinerea semnaturilor electonice...
Plus ca aceasta posibilitate nu exista si pentru PSI ( carnetelul rosu).
Asa ca... o sa trebuiesca sa va prezentati la sediu/punctul de lucru atunci cand se fac aceste instruiri.
Se aplica semnatura olografa, pe fisele individuale ssm, respectiv psiu-su numai in urma efectuarii instruirii.
Informatii utile aici: [ link extern ] .