Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce mi se poate întâmpla dacă, factor poștal fiind, ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce mi se poate întâmpla dacă, factor poștal fiind, am pierdut 11800 de lei?

Am lucrat la posta si am pierdut 118 milioane vechi fac pușcărie?
Manuela Rășină, administrator
Unii fura o țară de 20 de ani si dvs va e teama pt 2500de E?Daca au fost pierduti o sa va impuna suma respectiva, daca au fost sustrasi/furați,e vorba de o faptă penală și atunci e alta discutie.Mergeti la un av si discutati.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Chestia ca i-am pierdut dar dosarul este penal ca o zis că și neglijenta in serviciu se pedepsește penal ...Dar oare de ce mă trecut cu atâtea? Furt,delapidare , fals uz de fals ,neglijenta??? Oare din din toate astea se alege una ?
Suma se va impune oare în rate sau tot odată ??? Eu vreau să plec la muncă în străinătate oare trebuie să stau la procese sau se pot face si in lipsa?sau crede că am fugit intentionat
Daca e un dosar penal va adresați unui av specializat in penal,în sarrcina dvs sunt reținute fapte penale destul de grave,nu va culcați pe o ureche pt ca va treziți cu o condamnare.Banii erau pierduti daca va cădeau din geantă în cazul dvs e cu totul altceva.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Pai i-am pierdut si nu numai banii ci și din corespondenta si sprayul paralizant din geanta au căzut nu i-am furat