avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces verbal de contraventie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces verbal de contraventie

Buna seara! Daca s-a aplicat o sanctiunea complementar a suspendarii activitatii prin P.V. de contraventie de o persoana care avea competenta doar sa aplice sanctiunea amenzii, se poate anula procesul verbal in parte? Sau se va anula in intregime? Multumesc mult!

Alte discuții în legătură

Doua contraventii, un singur p.v. de contraventie Claudia_brt Claudia_brt in cazul in care prin acelasi p.v. de contraventie s-au constatat doua contraventii, si au fost sancionate in felul urmator: prima cu avertisment si sanctiunea ... (vezi toată discuția)
Prescriere suspendare permis iulius01 iulius01 am avut permisul suspendat 30 zile, am avut un proces in urma caruia mi-a fost anulata amenda contraventionala dar se pare ca a ramas suspendarea. Nu am ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis de conducere LauraDorel LauraDorel Am contestat un proces verbal in instanta, proces verbal prin care, pentru contraventia prevazuta de art 41, alin 1 din OUG 195/2002 (vehiculele trebuie sa ... (vezi toată discuția)