Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Repartizare căldură Ista
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Repartizare căldură Ista

În blocul nostru, Ista a montat la unii din locatari mai târziu repartitoarele de căldură. Asa ca acești locatari vor plăti căldură la pausal. I-am întrebat pe cei de la Ista cum calculează căldură la pausal. Raspuns:se ia căldură cea mai mare la un ap. cu repartitoare identic, la care se adaugă 10%.Am citit ord. 343,reactualizat in 13.07.2010,si nu am găsit nimic, sau nu am înțeles eu.
Ma poate lumina cineva.
P. S. Le-am făcut un mail și celor de la Ista, dar nu mi-au răspuns pana acum.
Trebuia să monteze la toti in acelasi timp.
Nu exista justificare ca sa nu procedeze asa.
La pausal platiti mult mai mult.
La art.17 din ordinul 343/2010 gasiti si raspunsul la problema dvs.