avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Repartizare căldură Ista
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Repartizare căldură Ista

În blocul nostru, Ista a montat la unii din locatari mai târziu repartitoarele de căldură. Asa ca acești locatari vor plăti căldură la pausal. I-am întrebat pe cei de la Ista cum calculează căldură la pausal. Raspuns:se ia căldură cea mai mare la un ap. cu repartitoare identic, la care se adaugă 10%.Am citit ord. 343,reactualizat in 13.07.2010,si nu am găsit nimic, sau nu am înțeles eu.
Ma poate lumina cineva.
P. S. Le-am făcut un mail și celor de la Ista, dar nu mi-au răspuns pana acum.
Cel mai recent răspuns: elenazan , utilizator 13:37, 21 Martie 2019
Trebuia să monteze la toti in acelasi timp.
Nu exista justificare ca sa nu procedeze asa.
La pausal platiti mult mai mult.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
La art.17 din ordinul 343/2010 gasiti si raspunsul la problema dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Repartizarea energiei termice 2010-2011 ? BEN46 BEN46 Cum se repartizeaza energia termica avind in vedere urmatoarele : 1. repartitoare de caldura in camere pe calorifere 2. baie , 2 coloane de ... (vezi toată discuția)
Repartitoare de caldura orsaia2006 orsaia2006 Buna ziua,am si eu o intrebare ...la noi in asociatie suntem 50 de ap ....10 apartamente nu mai doresc sa aiba repartitoare pe calorifer ,motivand ca stau in ... (vezi toată discuția)
Repartitoare bambi.2010 bambi.2010 va rog sa ma ajutati cu un raspuns pt urmatoarea situatie - in urma cu 2 ani mi-am rebransat apartamentul si am instalat repartitoare de la ista cu citire ... (vezi toată discuția)