avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Organizare sănătate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Organizare sănătate

In ce lege este reglementată organizarea și funcționarea sălii de operație și a salonului de ATI , valabilă în acest an?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:22, 2 Aprilie 2019
Cautati in Legea sanatatii nr. 95/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare.
Ordin nr. 1.500 din 24 noiembrie 2009 privind aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare a secțiilor și compartimentelor de anestezie și terapie intensivă din unitățile sanitare

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asistenta medicala baloo72 baloo72 cite paturi are in grija un sistent medical de terapie intensiva si unde este stipulat acest lucru? (vezi toată discuția)
Anestezie și terapie intensiva busubianca busubianca Bună seara, Am și eu o întrebare legată de persoanele care lucrează în cadrul secțiilor de anestezie și terapie intensivă medici, asistente, dacă ... (vezi toată discuția)
Malpraxis OldShatterhand OldShatterhand Am nevoie de un model de sesizare malpraxis pentru colegiul medicilor si totodata as vrea sa stiu daca se poate face o singura sesizare impotriva conducerii ... (vezi toată discuția)