Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Achizitie masina pe firma
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Achizitie masina pe firma

Buna,
Microintreprindere neplatitoare de tva doreste sa achizitioneze o masina cu 5 locuri. Masina va fi condusa de catre unul dintre asociati in scopuri personale si ale activitatii economice. Intrebarea ar fi daca asociatul care nu detine nici o alta functie in firma respectiva si care va conduce masina are nevoie de imputernicire din partea firmei pt a conduce masina sau nu. Si daca da trebuie facuta la notar imputernicirea?

ms
george-neagu, moderator