Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua. Am pierdut si in apel contestatia la executare insa nu am primit nici o comunicare pana in prezent-a trecut mai mult de un an. Ce posibilitati mai am sa intreprind ceva-este vorba de datorie bancara din 2007 cesionata catre KRUK. Avocatul pe care l-am angajat a promis ca se rezolva in favoarea mea si de un an de zile nu mai vrea sa-mi raspunda la telefon. Multumesc, o zi buna.
Daca ati pierdut procesul nu mai aveti ce face in acest moment.
Este normal ca avocatul sa nu va mai raspunda la telefon deoarece si-a incheiat angajamentul pentru instanta si nu mai are nicio obligatie fata de dvs.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

ce are raspunsul la telefon cu angajamentul ??
Cum adica e nomal sa nu raspunda la telefon.. inteleg, nu poti mereu sa raspunzi, dar suni inapoi..sau zici ceva,,,nu mai mai ocup, sau du-te naiba, dar zici ceva !
gi-jane2, moderator
Ce sa va mai spună avocatul?
Ca ă castigat procesul?

Relația avocat client se încheie la momentul finalizării procesului.
Din politețe avocatul poate răspunde dar nu este obligat.

Adesea avocații nu raspund la telefon când este procesul pe rol si vreti sa va raspunda după ce s-a terminat?
Ia gânditi-va ca pe un avocat il.suna 20 de clienti pe zi.
Stiti ce inseamna 10 minute vorbite cu 20 de clienti?
Nu mai spun ca unii vor sa vorbeasca cate o ora gratis...

Eu mereu recomand ca omul sa isi caute avocat care sa aiba timp.de caz dar aici este inutilă orice discuție mai ales ca avocatul nu are nicio obligație.

Din păcate, mulți cred ca daca au angajat avocatul pentru un proces acesta este angajat pe viață...
Nu este asa...

Oamenii nu prea vor sa inteleaga ca trebuie plătită consultație juridică din nou daca este alt caz.
Dar...oamenii nu vor sa plateasca consultanta iar avocatii nu au timp sa.raspunda la.telefon. Cam asta am observat ca se intampla de mai mulți ani.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
@yomasee, daca ati pierdut, nu mai aveti ce face.
Banuiesc ca sunteti oricum in executare silita.
Aveti dreptate, dar avocatul a promis ca se rezolva fara probleme. De ce nu raspunde on vreun fel pentru minciuna? De ce nu spune de la inceput ca nu poate face nimic?

gi-jane2 a scris:

@yomasee, daca ati pierdut, nu mai aveti ce face.
Banuiesc ca sunteti oricum in executare silita.