Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Daune iradiere
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Daune iradiere

Recent am fost internat într un spital de stat unde mi a fost făcută o radiografie pulmonara,in următoarea zi am întrebat medicul la care eram internat de rezultatul radiografiei,acesta nu a vrut să mi spună nimic mai mult a spus că mă trimite la psihiatrie,drept urmare am.solicitat externarea si a, aprobat o pe loc .în biletul de ieșire din spital nu se face referire la radiografie. Doresc să știu ce pot solicita în acest caz
~ Conținut șters la cerere ~
Nu precizati conditiile in care ati fost internat in spital. Este vorba de o trimitere in urma inregistrarii unui eveniment la serviciu/ in afara serviciului sau este vorba doar un control medical de rutina ?
Solicitarile dvs. catre spital este bine sa le faceti in scris, cu nr. de inregistrare/ data.
Nu mi se pare legal să fiu supus unei investigații fără să i stiu rezultatul.in biletul de ieșire din spital trebuia specificat rezultatul analizelor.
Numai intreband medicul/ spitalul puteti afla motivul pentru care s-a efectuat respectiva analiza.