avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 415 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce o sa mi se intample daca cineva a facut o plangere ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce o sa mi se intample daca cineva a facut o plangere penala asupra mea pentru ca l.am lovit?

Sunt minor am 14 ani si un coleg care are handicap in acte a spus intr.o zi profesorului ca nu am venit la scoala pentru ca m.am dus sa ma sinucid pentru ca fata de care imi place nu mai vorbeste cu mine si ca e cu el impreuna toate astea fiind o minciuna imaginara deoarece nu m.am certat niciodata cu acea fata si ea nu a vorbit cu el deoarece il considera gay desi el are doar handicap si eu cand am venit urmatoarea zi la scoala l.am facut doar "prost" si el a sarit sa ma bata si m.a injurat in toate felurile lucruri vazute si aprobate de colegii mei si eu nu am stat sa ma bata dupa ce a dat in mine ca surdul in tobe i.am dat si eu 3,4 pumni in mana nu a dat nimeni la fata sau undeva vizibil.Tatal lui are si el ceva probleme la cap dar prin aranjamente a ajuns jandarm si tata e tot jandarm si sunt colegi tatii nostri asa am aflat ca are probleme la cap .Eu i.am pov tatalui meu si mi.a zis ca nu sunt fetita sa ma plang pentru niste pumni si picioare cand eu ma lovesc dar in joaca in fiecare zi cu prietenii mei dar doar ca intre preieteni si nu mi s.a parut ceva atat de grav desi mi.a lasat vanatai dar si eu lui.Tatal lui s.a dus la politie fara sa stie nimic doar ca din senin copilul lui a fost batut si i.a facut poze si a scos certificar ca l.am lovit si are 3 vanatai micute.Copilul lui are multe batai si certuri cu majoritatea copiilor inclusiv media scazuta la purtare pentru ca "toata lumea are ceva cu el" asa spune el,in fine s.a dus la politie cu tatal lui si mi.a facut plangere dar eu m.am autoaparat si pot comfirma asta multi copii ca el a dat primul dar nu m.am dus ca o fetita la politie pt un nimic, iar azi dupa ore mi.a zis tatal lui ca mi.a facut plangere si ca o sa vina politia sa ma ia de acasa sa dau declaratii si ca vrea sa imi faca tot raul posibil pe cale legala deoarece i sa interzis sa intre in scoala deoarece a intrat acum 6 luni cu un coleg jandarm sa se ia de un coleg de al mei pt ca s.a batut ci baiatul lui.Mi.a zis ca sunt praf si o sa o platesc si ca o sa am dosar penal pentru lovire din culpa si ca nu pot demonstra ca el m.a lovit daca nu am urma si ca elevii mint.Eu vreau sa il urmez pe tata si sa devin jandarm si stiu ca nu poti cu cercetare penala sa dosar penal sa mai dai la academie si imi e frica pt tot viitorul meu deoarece nu am mai trecut prin asa ceva nemai avand antecedente sau medie scazuta sau asa ceva .ce mi se v.a intampla,mai pot da in cadru militar chiar daca voi demonstra ca m.a lovit si ca minte?ce mi se v.a intampla ma va lua politia pe sus de acasa cum mi.a zis?

Alte discuții în legătură

Agresiune fizica Costy81 Costy81 Buna seara.sunt victima,agresat fizic,lovituri cu pumn in fata,picioare,cazut inconstient.spun ei ca eram in stare de ebrietate si injuram,posibil.am fost la ... (vezi toată discuția)
Agresiune fizica Costy81 Costy81 Buna seara.sunt victima,agresat fizic,lovituri cu pumn in fata,picioare,cazut inconstient.spun ei ca eram in stare de ebrietate si injuram,posibil.am fost la ... (vezi toată discuția)
Conflict cu certificat medico-legal danielioana danielioana Buna ziua. Am avut o discutie aprinsa intr-o seara (ora 21) cu tatal meu in fata blocului si i.am zis ca nu mai are ce cauta in casa mea si i.am cerut cheia. ... (vezi toată discuția)