Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dacă trci de la gradul 2 de invaliditate la gradul se ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dacă trci de la gradul 2 de invaliditate la gradul se pierd bani?

După 11 ani la gradul 2 de invaliditate am trecut la gadul 3
As dori să știu dacă pierd din punctajul obținut cănd m-am pensionat.
Am vechime munca 21 ani 3 luni
Vă mulțumesc! !!!
Da. Se pierd cam mulți bani, pensia va veni cu aproximativ 150 - 200 lei mai mică.
Oricum, nu veți primi în mână mai puțin de 640 lei.

Și chiar de ați trece înapoi la gradul doi, punctajul nu se mai recuperează 100%.
Dapix, utilizator