Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... în gr.1.pensionare (Lg.3/1977) 24 ani și 15 zile
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

în gr.1.pensionare (Lg.3/1977) 24 ani și 15 zile

Am fost mecanic locomotivă am ieșit la pensie în anul 13.05.2004 la 50 anii etate,la gr.1.24 de anii de muncă.Mai am încă 8 anii 5 luni și 7 zile în condiții normale.Total stagiu de cotizație realizat 44 anii 8 lunii și 6 zile.Vă rog să-mi spuneți dacă mai beneficiez de majorare conform guvernului până la 1 sept.2019.Vă mulțumesc!
In ce unitate ati desfasurat activitatea de mecanic locomotiva ?
Depoul de locomotive caransebeș rav.timisoara
Inteleg ca la C..F.R.(Marfa, Calatori).
Corect ?
Precizati:
-Total stagiu de cotizare
Din ce se compune acesta

Toti anii de grupa I au fost realizati in functia de mecanic de locomotiva ?
Dupa 01/04/2001 ati mai lucrat ca mecanic de locomotiva ?
Dati mai multe detalii.
Carp Mircea, utilizator
Stagiul complet de cotizare (conf. Lg.19/2000)30 ani 4luni. Total stagiu de cotizație realizat 44 ani 8 luni 6zile. În grupa 1 (Lg.3/1977) 24 ani și 15 zile