Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... distanta dintre o fermă și ultima casa in sat
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

distanta dintre o fermă și ultima casa in sat

buna seara.as vrea sa va întreb ce trebuie sa fac în privința unor oameni care au o fermă langa casa mea.la nici câțiva metri.cu stoguri de fan care pot lua foc.ei nu au apa.pe langa casa se plimba vaci porci oi capre câini cai .și un miros îngrozitor.cu resturi de animale moarte.am fost la primărie pt că am copii.au venit de la DSP Iași.si nimic.mizeria tot acolo e și animalele la fel.
NORME din 4 februarie 2014de igienă și sănătate publică privind mediul de viață al populației
art.11
(1) Distanțele minime de protecție sanitară între teritoriile protejate și perimetrul unităților care produc disconfort și riscuri asupra sănătății populației sunt următoarele:
[ link extern ]