avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Care este distanta minima fata de localitate a ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Care este distanta minima fata de localitate a fermelor de porci? ...

Care este distanta minima fata de localitate a fermelor de porci?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:05, 14 Octombrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Distanțele minime de protecție sanitară între teritoriile protejate și perimetrul unităților care produc disconfort și riscuri asupra sănătății populației sunt următoarele:
....
14. Ferme de porci, între 51-100 de capete: ..........................................................200 m
15. Ferme de porci, între 101-1.000 de capete: ................................................. 500 m
16. Complexuri de porci, între 1.000-10.000 de capete: ............................1.000 m
17. Complexuri de porci cu peste 10.000 de capete: ....................................1.500 m
...

- extras din Normele din 4 februarie 2014 de igienă și sănătate publică privind mediul de viață al populației -
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amplasare stana in apropierea caselor Coco 2019 Coco 2019 Buna ziua Întrebarea mea este la ce instituție pot face o reclamație in legătura cu un vecin care își tine oile (stana)in spatele casei mele,din câte ... (vezi toată discuția)
Cresterea animalelor titel2titel titel2titel Buna ziua! Am la tara un vecin care creste animale pentru crercializare. As dori sa cunosc cate animale poate creste langa casa. Ce as putea sa fac in ... (vezi toată discuția)
Ferma avicola in teren intravilan la nici 20 m de o casa Marius dima Marius dima Salut , este normal ca o ferma avicola sa primească autorizație de construcție pe teren intravilan lângă o casă? (vezi toată discuția)