Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Care este distanta minima fata de localitate a ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Care este distanta minima fata de localitate a fermelor de porci? ...

Care este distanta minima fata de localitate a fermelor de porci?
Distanțele minime de protecție sanitară între teritoriile protejate și perimetrul unităților care produc disconfort și riscuri asupra sănătății populației sunt următoarele:
....
14. Ferme de porci, între 51-100 de capete: ..........................................................200 m
15. Ferme de porci, între 101-1.000 de capete: ................................................. 500 m
16. Complexuri de porci, între 1.000-10.000 de capete: ............................1.000 m
17. Complexuri de porci cu peste 10.000 de capete: ....................................1.500 m

- extras din Normele din 4 februarie 2014 de igienă și sănătate publică privind mediul de viață al populației -
[ link extern ]