Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... termen pastrare
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

termen pastrare

Buna ziua,

Dupa incetarea contractului individual de munca , fisele de instruire individuala SSM si SU ale fostului angajat, cat timp se pastreaza/se arhiveaza ?
HG nr. 1425/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare mentioneaza:
-art. 81
(4) Fisa de instruire individuala va fi pastrata de catre conducatorul locului de munca si va fi insotita de o copie a ultimei fise de aptitudini completate de catre medicul de medicina muncii.
(5) Fisa de instruire individuala se pastreaza in intreprindere/ unitate, de la angajare pana la data incetarii raporturilor de munca.