Forum Suport Tehnic Probleme tehnice in functionarea ... Trecerea graniței cu mașina altui proprietar
Discuție deschisă în Probleme tehnice in functionarea avocatnet.ro

Trecerea graniței cu mașina altui proprietar

Buna ziua, va rog sa îmi Spune-ți cum pot ieși din țara cu mașina unui alt proprietar ( aceasta fiind a tatălui meu) de ce acte am nevoie sau dacă am măcar nevoie de acte?
Multumesc.
Proprietarul sa va incheie procura sau contract de comodat
Gresit. Aveti nevoie doar de actele masinii IN ORIGINAL, in caz de un control la vama. Si, desigur, masina sa nu fie data in urmarire pentru furt, confiscare, obiectul unei anchete penale etc.
Valabil totusi doar pe teritoriul UE. Un prieten plecat spre Republica Moldova a fost intors de la granita, masina fiind pe numele tatalui sau si avand acelasi nume de familie.

www.avocatnet.ro/articol_461...
christianstk, utilizator