avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intrebare studio videochat
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intrebare studio videochat

Buna ziua,

As dori sa obtin cateva informatii in vederea deschiderii unui studio de videochat de apartament. Precizez ca vreau ca activitatea sa fie desfasurata legal si transparent.

1. Care ar cea mai buna optiune in alegerea tipului de societate? PFA sau SRL?

2. Pot opta ca sediul social al firmei sa fie un apartament, insa activitatea propriu zisa de videochat sa fie desfasurata in alta
locatie ? ( un alt apartament inchiriat)

3. Care ar fi domeniul de activitate al firmei?

Orice alte informatii privitoare la aspectele legale ar fi de folos.

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Pfa studio de videochat ca si model? heets1337 heets1337 Buna ziua , lucrez la un studio de videochat ca si model , as dori sa renunt si sa incep independent in aceasta industrie , pe internet nu prea am gasit ... (vezi toată discuția)
Control itm la persoana fizica AlexandruStan AlexandruStan Salut!Detin un studio de videochat micutz (nu am firma si nici angajatzi cu carte de munca sau contract) si astazi au venit in vizita cei de la ITM!Nu au ... (vezi toată discuția)
Pfa pentru videochat Oana.mb Oana.mb Buna ziua. Am o intrebare legata de legalitatea activitatii de videochat. As vrea sa incep si, facand ceva research ai cautand informatii am inteles ca pentru ... (vezi toată discuția)